Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • В ДнепрОГА состоялась премьера фильма «Праведники» о спасителях евреев
В ДнепрОГА состоялась премьера документального фильма Натальи Хазан и Евгения Титоренко «Праведники», посвященного историям людей, которые спасали евреев во время Холокоста на территории нашей области. Премьера прошла в рамках Международного Форума «Ті, хто повертають віру в людину: Праведники народів світу Дніпропетровщини».

Фильм в ближайшее время будет выложен в открытом доступе в YouTube и об этом наш сайт сообщит дополнительно. Премьера этого фильма стала важным общественным событием. В официальном сообщении Украинского института изучения Холокоста «Ткума» говорится: «Ініціатором створення фільму став радник голови ДніпроОДА Андрій Курляк. Поява документального фільму стала можливою внаслідок участі Інституту «Ткума», Музею «Пам
ять єврейського народу та Голокост в Україні» та підтримки спільного проекту з Національний меморіалом Яд Вашем «Вивчення Голокосту в Україні для формування атмосфери толерантності».

Безпосередні творці фільму – Євген Тітаренко (режисер) та Наталія Хазан (продюсер) вже протягом останніх двох років були учасниками низки освітніх та наукових семінарів, організованих Інститутом «Ткума» спільно із міжнародними партнерами – Державним музеєм Аушвіц-Біркенау (Польща), Національним меморіалом Яд Вашем (Ізраїль), дослідницьким центром Яхад-Ін Унум (Франція) та ін.

Наукові консультації під час створення фільму надавали наукові співробітники Інститут «Ткума». Частиною стрічки стали унікальні інтерв’ю із родичами Праведників народів світу, зйомки на місцях масового убивства євреїв-мешканців Придніпров’я, залучення фотоматеріалів з фондів Музею Голокосту та ін.

Варто відзначити, що поява фільму стала однією з подій, що знаменувала ініціативу ДніпроОДА й Інституту «Ткума» щодо вшанування пам’яті дніпровських Праведників народів світу та найменування на їхню честь топонімів у населених пунктах області».